Związek na odległość – próba dla relacji damsko-męskiej

Wiele czynników ma wpływ na to, czy dany związek jest udany, tzn. satysfakcjonujący dla obu stron. Te czynniki są szczególnie ważne, kiedy jesteśmy w związku na odległość. Najczęściej jest tak ze względów ekonomicznych. Wiele par musi sobie poradzić z kilkutygodniową czy nawet kilkumiesięczną rozłąką.

Można powiedzieć, że wtedy związek wystawiony jest na pewną próbę. Poniżej przypominamy o czym należy pamiętać, będąc w związku na odległość, aby szczęście naszego związku pozostało niezachwiane i aby nasz związek przetrwał.

Czynniki, które wpływają na satysfakcję ze związku na odległość

Podstawą związku na odległość jest wzajemne zaufanie. Nie widząc drugiej osoby przez dłuższy czas, nie czując jej bliskości – powinniśmy mieć do niej bardzo duże zaufanie. Odległość kilkuset czy nawet kilku tysięcy kilometrów zobowiązuje nas do tego, aby właściwie bezgranicznie ufać partnerowi. Z zaufaniem wiąże się też oczywiście szczerość. Rozdzieleni zakochani mają świadomość tego, że jakiekolwiek kłamstwo nie zostanie sprawdzone przez partnera (przynajmniej nie w najbliższym czasie). To może skłaniać do zmniejszonej prawdomówności. Jednak prędzej czy później kłamstwo może wyjść na jaw, dlatego zasada szczerości powinna być bezwzględnie przestrzegana. Inne czynniki, które są bardzo ważne w związku na odległość to wzajemne zrozumienie, akceptacja i szacunek wobec drugiej osoby.

Skorzystaj z porad o sposobach na odkochanie. Sprawdź http://www.uwodzenie.org/jak-sie-odkochac/ – dowiedz się więcej

 

Powinniśmy się starać zrozumieć, że np. partner jest zmęczony po pracy i chce się wcześniej położyć, zamiast prowadzić wielogodzinne rozmowy. Oczywiście, jeśli taka sytuacja ma miejsce notorycznie i staje się wykrętem – nie służy to przetrwaniu związku. Ze zrozumieniem powiązane są również akceptacja oraz szacunek, które powinny być okazywane partnerowi, chociażby poprzez słowa otuchy, wsparcia i rozumieniaWystarczy proste: Rozumiem Cię, rozumiem jak się teraz czujesz…

Bliskość na odległość

Utrzymanie odpowiedniej bliskości pomiędzy partnerami związku na odległość, wydaje się być bardzo trudne. Mimo wszystko, najnowsze technologie pozwalają nam na większą bliskość niż niegdyś. Kiedyś kochankowie czekali dniami, tygodniami, a nawet miesiącami na list od drugiej połówki. Obecnie przede wszystkim telefony komórkowe, ale także różnego rodzaju komunikatory czy wideo-czaty pozwalają na to, aby chociażby usłyszeć lub zobaczyć swojego partnera czy partnerkę. Warto także rozmawiać ze sobą o wszystkim, co się danego dnia wydarzyło. Wtedy partnerzy będą mieć poczucie, że zainteresowanie drugą osobą nie osłabło. Takie prozaiczne rzeczy, jak opowiedzenie sobie przebiegu dnia – bardzo zbliża do siebie.

Oprócz tego należy też pamiętać o tym, iż to, że partnera nie ma obok nas nie zwalnia nas też z okazywania sobie miłości. Mówienie sobie komplementów, zapewnianie o tęsknocie za bliskością, przypominanie o tym, że się kocha – z pewnością cementuje związek i wpływa na to, że związek na odległość ma większe szanse na przetrwanie i pozostaje satysfakcjonujący.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *